Politie.nl Hoofdmenu
Regio Brabant Zuid-Oost

Politie controleert brom- en snorfietsers

Ook dit jaar controleert de politie bromfietsers. Niet alleen wordt naar de technische staat van de bromfiets gekeken, ook wordt gelet op het rijgedrag en het verplichte helmgebruik van de bromfietser. En dat is niet voor niets.

Brom- en snorfietsers maken slechts één procent uit van de mobiliteit in Nederland, maar vormen tien procent van de verkeersdoden en twintig procent van de verkeersgewonden.

Foto van bromfietscontrole met rollentestbank

Jaarlijks komen ongeveer honderd bromfietsers om het leven en belanden er 3.000 in het ziekenhuis. Het correct dragen van de helm (dus met bevestigde kinband) halveert de kans dat bromfietsers overlijden bij een ongeval. Ook zorgt de helm ervoor dat de bromfietser bij een ongeval niet of minder zwaar gewond raakt. Daarom zijn bromfietsers verplicht een helm te dragen en dat geldt ook voor de passagier achterop. Het helmgebruik onder bromfietsers daalde het afgelopen jaar licht ten opzichte van 2005: van 93 naar 90,8 procent. Voor de politie is dit een extra reden om bromfietsers frequent te controleren. De boete voor het niet of verkeerd dragen van de bromfietshelm is 50 euro.

Laatst gewijzigd 10-01-2008 15:01 |  © Regio Brabant Zuid-Oost |  Privacy |