Politie.nl Hoofdmenu
Politie IJsselland

Politie te paard

Ruiters te paard houden toezicht op evenementen zoals voetbalwedstrijden, optochten en demonstraties. Ook surveilleren zij op koop- en stapavonden. Voordeel hiervan is dat paarden weinig agressie opwekken en wendbaar zijn. De meeste mensen vinden het leuk om een paard te zien. Tegelijkertijd boezemt een paard ontzag in. Door de inzet van paarden, gaan groepen vaak met weinig geweld uit elkaar. Daarom zet de politie ook vaak ruiters te paard in bij ME-optredens.

Politie te paard rijdt langs te kust. Foto Harro Meijnen, APB.

De politie te paard - de beredenen in politiejargon - surveilleert ook in natuur- en recreatiegebieden en houdt toezicht op het welzijn van dieren op bedrijven en maneges. Op Prinsjesdag en bij bijzondere gebeurtenissen van het Koninklijk Huis, zoals een huwelijk, vormen de beredenen een ere-escorte.

Het KLPD heeft op op de pagina's van de Dienst Levende Have Politie meer informatie over paarden, ruiters en hun opleiding.

Laatst gewijzigd 23-08-2007 13:22 |  © Politie IJsselland |  Privacy |