ICT-problemen bij politie zijn gebleven
Provincie Drenthe, 04-02-2010 •Vorige week donderdag leek de oplossing voor de problemen nabij. De hoofdoorzaak was gevonden. Men zag een lichte verbetering van de systemen. Het doel was om vanaf afgelopen maandag te beginnen met het ophogen van het aantal gebruikers. Dat is niet gelukt, en sinds het weekend is het aantal storingsmeldingen van de gebruikers zeker niet afgenomen.
Problemen
Pieter-Jaap Aalbersberg korpschef van het korps IJsselland: ‘Collega’s hebben last van lange inlogtijden, lopen vast en hebben problemen van algehele traagheid van het systeem. Na twee weken is dit niet meer uit te leggen aan de 13.000 collega’s in de korpsen. De 750 noodpc’s worden geactiveerd om vanaf heden vast ingezet te worden als snelle storingsvrije werkstations voor de operationele politiemensen. De 3000 andere werkplekken worden vanaf donderdag stapsgewijs verhoogd met 500. De gebruikers van deze systemen zullen voorlopig nog wel storingen ondervinden.’
Primaire processen gaan gewoon door
De meldkamers (112) en de politieservicecentra (0900-8844) ondervinden geen hinder. Zij maken gebruik van een afzonderlijke ICT-voorziening. Het communicatienetwerk C2000, de meldkamersystemen en het telefoonverkeer ondervinden er geen hinder van en werken als gebruikelijk.
Betrokken korpsen
Het computerprobleem heeft betrekking op de korpsen Friesland, Groningen, Drenthe, IJsselland, Noord- en Oost-Gelderland, Gelderland Midden, Gelderland Zuid en Twente. Deze acht korpsen werken op een gezamenlijk computercentrum. Bij de overige korpsen en het KLPD speelde de storing niet.
---------------------------------------------------
Noot voor de redactie: voor vragen kan contact worden opgenomen met Wim Dierkx, tel: 038-4963221

RSS
Lees voor
