Zondag 29 januari 2012
Provincie Groningen, 29-01-2012Hoogkerker redt kind uit water
GRONINGEN – Een 37-jarige inwoner van Hoogkerk heeft zaterdagmiddag in Groningen een 2-jarig kind uit het water gered. Een 40-jarige vrouw uit Ten Post stond bij haar geparkeerde auto aan de Spilsluizen, toen de buggy met daarin haar 2-jarig kind op een onbewaakt ogenblik begon te rollen. De buggy viel van de kade in de Groningse diepenring. De Hoogkerker zag het gebeuren en sprong direct het water in om de jongen te redden. Met behulp van andere omstanders zijn de betrokkenen uit het water gehaald. De kleuter is voor onderzoek naar een ziekenhuis gebracht. De politie maakt een registratie van het incident.
Ter Apeler aangehouden voor huiselijk geweld
TER APEL – De politie heeft zaterdagnacht in een woning in Ter Apel een 39-jarige man uit die plaats aangehouden. De man had onenigheid met zijn vriendin. Daarbij schopte en sloeg de verdachte de vrouw. Agenten werden gewaarschuwd en hebben de Ter Apeler naar het cellencomplex gebracht. De politie maakt proces-verbaal op.
Man twee keer aangehouden
GRONINGEN – De politie heeft zondagmorgen in een kort tijdbestek twee keer een 26-jarige inwoner van Winsum aangehouden. De man werd bij een verkeerscontrole op de Bornholmstraat gecontroleerd op het rijden onder invloed van alcohol. Uit de blaastest bleek dat de man een zogenaamde ‘alert’ blies. In zijn auto ontdekten agenten een aantal goederen die voor inbraken kunnen worden gebruikt. De automobilist werd daarvoor aangehouden. Na een verklaring op het politiebureau mocht de Winsumer vertrekken. Hij weigerde echter het politiebureau te verlaten. Toen hem meerdere keren werd gevorderd te vertrekken, ontstond een worsteling. Om de man onder controle te krijgen werd pepperspray gebruikt. Tijdens de worsteling schoot de arm van een betrokken agent uit de kom. De verdachte is opnieuw aangehouden en ingesloten voor verhoor.
Groninger probeert agent van trap te schoppen
GRONINGEN – De politie heeft zaterdagavond in een woning in de Schoolstraat in Groningen een 53-jarige man uit die plaats aangehouden. De Groninger was agressief en sloeg twee van zijn huisgenoten. Gewaarschuwde agenten probeerden de verdachte te kalmeren. Een agent wilde via een trap naar een bovenverdieping lopen om in gesprek te gaan met de Stadjer. Die stond boven op de overloop en probeerde de politieman meerdere keren van de trap te schoppen. De agent kon zich afweren, maar raakte daarbij gewond aan zijn hand. De verdachte is aangehouden en ingesloten. De agent doet aangifte van mishandeling.
Onbekenden openen putdeksels
ZUIDHORN – Onbekenden hebben zaterdagavond in de omgeving van de Burgemeester Cleveringalaan in Zuidhorn zeker 17 putdeksels geopend. Een inwoner van die plaats ontdekte de geopende putten en heeft de deksels weer teruggeplaatst. Bovendien waarschuwde hij de politie.
Het is niet bekend wie de putdeksels heeft geopend. Enkele jaren geleden raakte een vrouw ernstig gewond toen zij in Bedum uit een geparkeerde auto stapte en in een geopende put viel.
Tolberter verwondt vriendin
OPENDE – De politie heeft zaterdagavond in een pand in Opende een 33-jarige inwoner van Tolbert aangehouden. Een 41-jarige vrouw uit die plaats was in de avond gewond bij een willekeurige inwoner van Opende aan de deur gekomen. De bewoner waarschuwde de politie. Uit verhalen bleek dat de 41-jarige door haar partner was mishandeld. Agenten hadden snel door waar de verdachte zich op dat moment bevond en werd even later aangehouden. De vrouw moest zich voor haar verwondingen laten behandelen bij een huisarts. De verdachte is aangehouden en ingesloten voor verhoor.
Politie onderzoekt inbraken
HOOGEZAND/STADSKANAAL – De politie onderzoekt diverse inbraken die zaterdag hebben plaatsgevonden in verschillende auto’s en woningen in onze provincie. De politie ontving ondermeer meldingen uit Middelstum (Fraamweg) en Groningen (diverse). In de Essenweg en Berkenlaan in Hoogezand zijn zeker drie inbraken geweest. De gedupeerden hebben aangifte gedaan. In een geval is zeker dat de bewoner bij het verlaten van zijn woning de deuren niet op het nachtslot had gedaan. Mogelijk is de dief via de flippermethode binnengekomen.
In Stadskanaal is tussen vrijdagavond en zaterdagmiddag in verschillende auto’s ingebroken. De politie had zaterdagmiddag acht meldingen. De inbraken vonden plaats in de Molenwijk, Stationslaan, Hoofdkade en Duurswoldselaan. De politie vraagt gedupeerden altijd aangifte te doen.
Automobilist botst tegen tractor en auto
LUTJEGAST – De politie heeft zaterdagnacht in De Wieren in Lutjegast een 40-jarige man uit Grootegast aangehouden. De politie kreeg een melding dat een automobilist in die straat tegen een geparkeerde tractor was gereden en direct daarna tegen een stilstaande auto. De bestuurder wilde wegrijden, maar zijn auto weigerde enkele meters verderop. Agenten troffen bij de auto de 40-jarige verdachte. Hij bleek alcohol te hebben gedronken en had een promillage van ruim 1,9 (840 ugl). De Grootegaster is aangehouden. De auto waarmee de aanrijding is veroorzaakt is in beslag genomen.
Rijbewijs in beslag genomen na alcoholcontrole
GRONINGEN – Een 48-jarige automobilist uit Groningen moest zaterdagnacht zijn rijbewijs inleveren omdat hij 1,7 promille alcohol (735 ugl) in zijn bloed had. Een weggebruiker zag de man rijden en vertrouwde het rijgedrag niet. Hij waarschuwde de politie. De man werd in de Meeuwerderweg aangehouden.
Politie controleert voor veilig verkeer
PROVINCIE GRONINGEN – Voor een veiliger verkeer op de weg controleert Regiopolitie Groningen vrijwel dagelijks op diverse wegen in de provincie Groningen. De politie controleerde zaterdag op verschillende plaatsen het verkeer.
- Midwolda, N362:aantal geregistreerde voertuigen: 475, aantal overtredingen: 93, hoogst gemeten snelheid: 125 km/uur, maximum toegestane snelheid: 80 km/uur.
- Groningen, Plataanlaan:aantal geregistreerde voertuigen: 2046, aantal overtredingen: 126, hoogst gemeten snelheid: 124 km/uur, maximum toegestane snelheid: 70 km/uur.
- Groningen, A7:aantal geregistreerde vrachtvoertuigen: 5, aantal overtredingen:1 (overbelading vrachtwagencombinatie met 33,5 procent).
landelijke dossiersGeen dossiers aanwezig

RSS
Lees voor
