Politie.nl Hoofdmenu
KLPD
bureaus Vul hieronder uw postcode of plaatsnaam in en klik op de knop Zoek om het dichtstbijzijnde politiebureau te zoeken:



 


banner internetaangifte



Kom bij de politie

Sittard: Gewapende overval

Foto reconstructie overval
Sittard • Zowel woensdag 9 februari 2011, (rond 09.15 uur) als vrijdag 18 maart 2011, (rond 11.00 uur) is juwelier Henri Stijnen op de Limbrichterstraat in Sittard overvallen.

 

Drie gewapende mannen bedreigen de eerste keer de juwelier en dwingen hem de zaak in te gaan. Ook een toevallige voorbijganger wordt met een vuurwapen bedreigd en moet mee naar binnen. De daders willen de kluis openen maar dat lukt niet. De passant wordt vastgebonden en de daders gaan in de winkel flink tekeer. Ze slaan vitrines kapot en graaien de inhoud eruit. Dan vertrekken de daders in een grijze Ford Mondeo. Vrijdag 18 maart bedreigen twee gewapende mannen een medewerkster en gaan er met sieraden vandoor. Dit keer gaan ze er in een Opel Vectra vandoor.

 

Foto reconstructie overval

 

Daders 9 februari

De drie daders worden tussen de 18 en begin 20 geschat en hebben een smal tot normaal postuur. Ze hadden donkere kleren aan en een donkere bivakmuts. Eén van de daders was wat langer dan de andere, zo'n 1.80 meter en bij hem was te zien dat hij blank tot lichtgetint was.

Een andere dader had onder zijn donkere kleren witte gympen. De mannen spraken Nederlands met een Marokkaans accent en onderling Arabisch.

 

Foto van horloge

 

Auto daders 9 februari

De daders reden in een grijze Ford Mondeo met gestolen kentekenplaten 77-JXX-3. Waarschijnlijk is de auto vlak na de overval al neergezet op de Heerlenseweg in Sittard en wordt daar vrijdag 18 februari teruggevonden. Ook de kentekenplaten die tijdens de overval op de auto zaten waren in de nacht voor de overval in Amsterdam gestolen.

 

Foto van auto

 

Diefstal auto

De Ford Mondeo (kenteken 40-GJV-8) is dinsdag 11 januari gestolen bij Sportplaza Mercator op de Jan van Galenstraat in Amsterdam. De sleutels van de eigenaar zijn uit een kluis in de kleedkamer van de sportschool meegenomen en de dader/daders zijn er met de auto vandoor gegaan. Het slachtoffer heeft toen hij de code van de kluis intoetste twee Marokkaanse jongemannen en een kale man gezien.

 

Foto van auto

 

Diefstal kentekenplaten

In de uren voor de overval in de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 februari zijn op de Frederik Hendrikstraat in Amsterdam de kentekenplaten 77-JXX-3 van een auberginekleurige Ford Mondeo gestolen. Misschien heeft iemand toen iets verdachts gezien bij die Ford Mondeo. De dader of daders moeten een tijdje bezig geweest zijn.

 

Foto van auto

 

Getuigenoproep

Vlak voor de overval op woensdag 9 februari, rond 09.00 uur, reed een rode Volkswagen Polo of Golf op het Kerkplein in Sittard met achter het stuur een jonge slanke man met een lichtgetinte huidskleur, vermoedelijk Marokkaans.

 

Foto van auto's

 

Meegenomen sieraden

Het gaat om een flinke buit aan sieraden en exclusieve horloges zoals onder andere van het merk Audemars Piguet.

 

Foto van horloge

 

Vrijdag 18 maart

Omstreeks 11.00 uur is de juwelier weer overvallen. Twee mannen bedreigden een medewerkster en gingen er o.a. met sieraden vandoor. Buiten liepen de daders snel in de richting van een steegje en via dit steegje zijn ze naar het Kerkplein gegaan. Hier komt een donkere Opel Vectra aangereden waar de daders zijn ingestapt, waarna de auto is weggereden.

 

Foto van straat

 

Dader 1 (vrijdag 18 maart)

Blanke man met Oost-Europees uiterlijk; 45-50 jaar; 1.75-1.80 meter lang; een normaal postuur en blond haar. Hij droeg een donker, mogelijk leren, jack en een spijkerbroek. In zijn broeksband stak de kolf van een vuurwapen en hij had blauwe stoffen zakken bij zich met witte aanrijgkoorden.

 

Bewakingsbeeld van verdachte

 

Persoon 2 (vrijdag 18 maart)

Blanke man met Oost-Europees uiterlijk; rond de 45 jaar; iets groter dan dader 1 en een normaal postuur. Hij droeg een lichtblauwe/grijze pet(klak) en een donkere jas tot net over de heup.

 

Bewakingsbeeld verdachte

 

Auto daders 18 maart

De auto waarin de daders zijn gevlucht is een donkere Opel Vectra, type 1995-2002, met het Nederlandse (gestolen) kenteken 69-GNH-3. De kentekenplaten zijn gestolen in Heerlen of Maastricht. De rechtmatige eigenaar merkte de diefstal in Maastricht, maar hij was daarvoor in Heerlen geweest.

 

Foto van auto

 

Vragen politie

-Wie (her)kent de daders aan de hand van de getoonde bewakingsbeelden en de gegeven signalementen?

- Wie heeft dinsdag 11 januari iets van de diefstal van de grijze Ford Mondeo in Amsterdam gezien of wie weet waar de auto tussen 11 januari en 9 februari was?

- Wie heeft in de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 februari iets gezien van de diefstal van de kentekenplaten in Amsterdam?

- Wie herkent zichzelf in de getuigenoproep of weet wie deze man is?

- Wie heeft mogelijk de meegenomen sieraden en horloges te koop aangeboden gekregen en/of weet wie deze nu in zijn/haar bezit heeft?

- Wie heeft in het algemeen informatie over deze gewapende overvallen en heeft hierover nog niet met de politie gesproken?

 

Foto van straat



Uw tip

Politie Limburg-Zuid: 0800-6070 (gratis)

Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 (gratis)
of via het digitale TipFormulier



Laatst gewijzigd 28-03-2011 10:07 |  © KLPD |  Privacy |