Opsporingsbericht
Dodelijk schietincident - Van Vredenburchweg - Rijswijk
Op donderdag 1 mei werd de 41- jarige Cemil Önal uit Turkije rond 17.45 uur op het terras van een hotel aan de Van Vredenburchweg in Rijswijk neergeschoten. Hij overleed ter plaatse. De politie is direct een Team Grootschalige Opsporing gestart. Heb jij iets gezien of gehoord? Help het onderzoek en deel je informatie.

- Lengte: 1.80 meter
- Postuur: Normaal tot stevig
- Kleding: Zwarte kleding, broek vermoedelijk Adidas
- Gezichtsbeharing: Baard
Devamını Türkçe okuyun Read in English
Cemil Önal werd op donderdag 1 mei rond 17.45 uur doodgeschoten op het terras bij een hotel aan de Van Vredenburchweg in Rijswijk, midden in het park Overvoorde. Het terras zat op dat moment vol met bezoekers. Het slachtoffer werd van dichtbij neergeschoten en overleed ter plaatse. De schutter sloeg op de vlucht.
Signalement
De schutter wordt omschreven als een man van ongeveer 1.80 met een normaal tot stevig postuur, een baard en zwarte kleding waarvan de broek zeer vermoedelijk van het merk Adidas is. Ook droeg hij zwartkleurige schoenen met een witte zool.

Tweede verdachte
Uit het onderzoek is inmiddels gebleken dat de schutter zich in de uren voor het schietincident in en rond het park ophield met een tweede man. Kort voor het schieten staan ze enkele minuten samen bij de ingang van het park aan de Guntersteinweg.
Deze tweede man had ook een baard, droeg een zwarte capuchontrui en witte schoenen met op de hak een donker vlak. Later droeg hij een zwart shirt met een witte opdruk van het merk: Champion.

Looproute
De politie vermoedt dat deze tweede man ook betrokken was bij de dood van het slachtoffer. Hij ging niet met de schutter mee het park in, maar liep na hun treffen naar de Middachtenweg, langs het benzinestation, richting de Erasmusweg. Op de Erasmusweg is hij voor het laatst gezien, nu zonder trui, lopend in de richting van de Loevesteinlaan.
De schutter liep na het schieten in dezelfde richting, maar stak bij het benzinestation de Middachtenweg over en is daar voor het laatst gezien. Hij had ook zijn capuchontrui inmiddels uitgedaan.

Getuigen
Daarnaast is uit onderzoek gebleken dat er rond de tijd van het incident twee getuigen op een bankje zaten in het park aan de Van Vredenburchweg, nabij het plaats-delict. Mogelijk hebben zij essentiële informatie die van belang kan zijn voor het onderzoek. De politie komt daarom graag met hen in contact.
Ook komt de politie graag in contact met mensen die tussen 15.30 uur en 18.30 uur iets opvallends hebben gezien in de omgeving van de Van Vredenburchweg, de Guntersteinweg en de Erasmusweg. Beschikt u over beeldmateriaal van de periode voor, tijdens of na het incident, bijvoorbeeld afkomstig van beveiligingscamera’s, videodeurbellen of dashcam’s in nabij geparkeerde voertuigen? Of heeft u mogelijk de verdachte gezien? Neem dan contact op met de politie. Alle informatie is welkom en kan helpen bij het oplossen van de zaak.

Informatie delen
Naast de opsporingstiplijn 0800-6070, is het ook mogelijk om volledig anoniem te melden bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. Meld Misdaad Anoniem staat los van de politie en zet een tip pas door als niets terug te herleiden is naar een melder. Ook is het telefoonnummer van Team Nationale Inlichtingen beschikbaar. Dit team is bereikbaar via 088 – 661 77 34. Dit team kan u vervolgens doorverwijzen naar het Team Bijzondere Getuigen (TBG) of het Team Criminele Inlichtingen (TCI). Deze teams vragen naar naam, woonplaats, geboortedatum en telefoonnummer, maar mogen de identiteit van hun bronnen afschermen. Deze teams delen deze informatie niet.
You can also share your information from abroad in English. Please share your information using the police tip-off line: +31 (0)79 345 98 00.