Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

Opsporingsbericht

Opsporing Verzocht

Plaats Delict

Overval – Steenstraat – Arnhem

Aan de Steenstraat in Arnhem overvielen drie mannen op donderdag 11 juni een juwelier. Daarbij is geschoten. Ben jij de getuige die we zoeken, herken je een verdachte of heb je informatie? Dan spreken we je graag! Ook zouden we het fijn vinden als je je camerabeelden van die middag wil terugkijken.

Rond 16.30 uur werd de juwelier overvallen. Een witte bus reed het trottoir van de juwelier op. Drie gemaskerde mannen drongen naar binnen en pakten verschillende sieraden uit de vitrines. Daarbij werd ook geschoten. Drie medewerkers raakten gewond. Uiteindelijk gingen de overvallers ervandoor in de witte bus.

Vluchtroute met bus
De verdachten reden via de Steenstraat naar de Tuinstraat en lieten hun bus achter op de hoek Tuinstraat/Ir. J.P. van Muijlwijkstraat. Uit onderzoek blijkt dat de bus was gestolen. Aan de Ir. J.P. van Muijlwijkstraat stond een motor klaar; een Honda NSS 350 Forza. De kentekenplaat op deze motor was ook gestolen. Eén van de verdachten is vermoedelijk te voet gevlucht richting Velperpoort. De twee andere stapten bij de bestuurder op de motor, waarna deze wegreed.

Mogelijke getuige
Twee minuten later rende een man met donker haar over de nabijgelegen Kwekerijstraat, vlakbij de Steenstraat. Hij leek naar de verdachten te zoeken. Omdat hij belangrijke informatie voor ons onderzoek kan hebben, vragen we deze man om zich zo spoedig mogelijk bij ons te melden. Om zijn privacy te beschermen, hebben we hem op de foto geblurd.

Vluchtroute met motor
Vanaf de Ir. J.P. van Muijlwijkstraat reed de motor over het fietspad onder station Velperpoort door. Daarna gingen ze via de Rosendaalsestraat, Hoflaan en Dr. J.C. Hartogslaan over de Vosdijk richting de Hugo de Grootstraat en de Ulrik Huberstraat.

Vanaf de Ulrik Hubertstraat, waar de motor voor het laatst is gezien, is het onduidelijk waar de verdachten naartoe zijn gegaan. Daar ontvangen we graag meer informatie over.

Verdachten gebruikten stormram
De verdachten hebben een stormram gebruikt om de deur van de juwelier open te rammen (zie ook de afbeeldingen bovenaan deze pagina). Die ram is achtergebleven. Mensen die denken te weten waar deze ram vandaan komt, verzoeken we om contact met ons op te nemen. Het kan een belangrijk aanknopingspunt zijn.

Oproep aan ooggetuigen en camerabezitters
Mensen die de motor met drie personen erop hebben zien rijden, vragen we om contact met ons op te nemen. Arnhemmers die langs de route of in de omgeving wonen, vragen we om hun eventuele camerabeelden zo snel mogelijk te bekijken. Wie die middag in de buurt rondreed met een dashcam in de auto, vragen we datzelfde. Het is belangrijk dat dit snel gebeurt, omdat camerabeelden in veel gevallen na een paar weken worden gewist.

Hoe jij kunt helpen

  • Herken je jezelf als de man met donker haar die kort na de overval over de Kwekerijstraat rende? 
  • Woon je aan één van de genoemde of omliggende straten en heb jij een deurbel- of bewakingscamera? Dan vragen we je om – voordat de beelden gewist worden – de beelden te bekijken van donderdag 11 juni tussen 16.30 en 17.30 uur. Is er een motor te zien met daarop drie personen?
  • Heb je geen beelden, maar de motor met daarop de drie personen wel zien rijden die middag?
  • Zag jij tussen 16.30 en 16.40 uur een donkergeklede man (mogelijk met een sporttas) lopen of rennen aan de Ir. J.P. van Muijlwijkstraat richting Velperpoort?
  • Herken jij de verdachten op de foto’s op deze pagina, bijvoorbeeld aan de kleding of het postuur?
  • Herken jij de Honda-motor? Heb je hem voorafgaand aan de overval ergens gezien? 
  • De Honda-motor is als laatst gezien op de Ulrik Hubertstraat. Heb jij hem daarna nog ergens gezien? Is hij ergens gestald?
  • Heb jij meer informatie over de verdere vluchtroute?
  • Denk jij meer te weten over de stormram die is gebruikt? Heb je zo'n voorwerp verkocht of is het bijvoorbeeld gestolen? 
  • Heb je andere informatie over de overval? Heb je misschien in jouw omgeving erover horen praten en informatie opgevangen?

Neem dan contact met ons op! Dit kan ook anoniem (zie ‘Contact’). Als je beelden hebt, upload deze dan onderaan deze pagina (bij 'Tip via het formulier').

Deel ook je vermoedens
Neem ook contact met ons op als je een vermoeden hebt over een persoon. We houden nooit zomaar iemand aan op basis van een doorgegeven tip. Alle informatie die binnenkomt, wordt eerst grondig onderzocht.

Alle informatie is welkom
Heb jij informatie die klein en onbelangrijk lijkt? Of twijfel je of jouw informatie wel klopt? Dan vragen we je die informatie tóch door te geven. Jouw informatie kan nét het ontbrekende puzzelstukje zijn dat we nog zochten.

Contact
Bel de gratis tiplijn op 0800-6070 of neem contact op via de mogelijkheden onderaan deze pagina. Blijf je liever anoniem? Bel dan Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000 of ga naar meldmisdaadanoniem.nl. Meld Misdaad Anoniem is een onafhankelijk meldpunt en dus niet van de politie. Je hoeft geen gegevens achter te laten en jouw informatie wordt alleen doorgegeven als het op geen enkele manier naar jou te herleiden valt.