Opsporingsbericht
Opsporing Verzocht
Plaats Delict
Inbraak juwelierszaak – Grotestraat – Nijverdal
Aan de Grotestraat in Nijverdal braken drie mannen in bij een juwelierszaak. Ze stalen voor een hoog bedrag aan sieraden. Denk jij iemand te herkennen of heb je informatie? Laat het ons weten!

- De verdachten: De verdachten hadden zichzelf zodanig vermomd dat herkenning niet eenvoudig is. Scroll daarom naar beneden voor een video met bewegende beelden. Misschien herken je iemand bijvoorbeeld aan zijn manier van bewegen en postuur.
De mannen kwamen in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 februari rond 04.30 uur aan bij de juwelierszaak. Ze reden in een donkere Audi stationwagen met opvallende velgen. Minutenlang probeerden ze het pand binnen te komen. Uiteindelijk lukte dit. Twee van hen gingen naar binnen met witte bigbags. Terwijl het alarm afging, sloegen ze meerdere vitrines kapot en stopten ze gouden sieraden en diamanten in hun bigbags. De derde verdachte bleef op de uitkijk staan.
De mannen zijn zo’n twee minuten binnen geweest. Met hun gevulde bigbags reden ze met hoge snelheid weg. Ze reden in de richting van de Jumbo aan de Smidsweg en zijn daarna vermoedelijk verder gereden richting de Holterberg.
Wij, het beveiligingsbedrijf en de eigenaar reageerden direct op het alarm. Maar bij aankomst waren de verdachten al weg. De schade voor de eigenaar is ontzettend groot. De gestolen sieraden zijn onder meer van de merken Le Chic, JR/JB, EF, JEKA, Kasius, Continental, Anto, Blush, Sunny en CISLA. Behalve gouden sieraden zijn er ook diamanten gestolen.
Vierde verdachte/mogelijke getuige
Uit onderzoek blijkt dat er tijdens de inbraak iemand stond te wachten bij de kruising Grotestraat-Smidsweg (tegenover New York Pizza). Mogelijk was dit een vierde verdachte die op de uitkijk stond, maar het is ook mogelijk dat deze man daar toevallig stond en niets met de inbraak te maken had. We willen hem graag spreken.
(tekst gaat verder onder de foto’s)
Vragen
- Stond jij die nacht (van woensdag 12 op donderdag 13 februari rond 04.30 uur) toevallig tegenover de New York Pizza te wachten? Dan zouden we je graag spreken!
- Denk jij een van de verdachten te herkennen, bijvoorbeeld aan het postuur of de manier van bewegen? Of misschien wel in combinatie met de donkere Audi stationwagen met de opvallende velgen?
- Weet jij meer over de verdere vluchtroute van de verdachten? Bijvoorbeeld omdat je die nacht een donkere auto met hoge snelheid door Nijverdal of omgeving zag rijden?
- Heb jij camerabeelden van die nacht waarop de verdachten vermoedelijk te zien zijn?
- Heb jij in jouw omgeving informatie opgevangen over deze inbraak?
- Weet jij waar de sieraden zijn gebleven? Zijn ze ergens te koop aangeboden?
- Ben jij goudinkoper en heb je onlangs veel gouden sieraden aangeboden gekregen van onder meer Le Chic, JR/JB, EF, JEKA, Kasius, Continental, Anto, Blush, Sunny en CISLA?
Neem dan contact met ons op! Dit kan ook anoniem (zie ‘Contact’).
Deel ook je vermoedens
Neem ook contact met ons op als je alleen een vermoeden hebt over een persoon (dit kan ook anoniem, zie ‘Contact’). Mensen zijn soms bang dat hij of zij dan direct wordt aangehouden, maar dat is niet zo. We voeren altijd eerst een uitgebreid onderzoek uit. Daaruit blijkt of een aanhouding wel of niet aan de orde is.
Lijkt jouw info onbelangrijk?
Weet, zag of hoorde je iets dat klein en onbelangrijk lijkt? Neem ook dan contact met ons op (dit kan ook anoniem, zie ‘Contact’). Jouw informatie kan nét het ontbrekende puzzelstukje zijn dat we nog zochten.
Contact
Klik op ‘Neem contact op’ of bel de gratis tiplijn op 0800-6070. Blijf je liever anoniem? Bel dan Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000 of ga naar meldmisdaadanoniem.nl. Meld Misdaad Anoniem is een onafhankelijk meldpunt en dus niet van de politie. Je hoeft geen gegevens achter te laten en jouw informatie wordt alleen doorgegeven als het op geen enkele manier naar jou te herleiden valt.
2025067362