Opsporingsbericht
Bureau Rijnmond
Bankhelpdeskfraude - Hobbemalaan - Krimpen aan den IJssel
Op donderdag 1 mei is een 77-jarige man uit Krimpen aan den IJssel slachtoffer geworden van een vervelende babbeltruc. De pinnende verdachte staat op beeld. Herkent u hem?

- Postuur: gezet
- Pet: zwart met een duidelijk logo
Het slachtoffer ontving die middag een sms’je van zijn bank, althans dat dacht hij. In het berichtje stond dat er geprobeerd was om geld over te maken en als hij dat zelf niet had gedaan, hij de alarmlijn moest bellen. Het nummer van deze alarmlijn stond in het sms’je.
Hierop heeft de man de alarmlijn gebeld dat in het berichtje vermeld stond. Hij dacht dus dat hij zijn bank belde, maar niets was minder waar. De vrouw aan de telefoon stond hem vriendelijk te worden en vertelde dat het bedrag uit het sms’je echt was afgeschreven. Ze ging hem helpen met het blokkeren van de bankrekening. Hiervoor moest de man verschillende handelingen verrichten in de app van zijn bank.
Later die dag belde de zogenaamde alarmlijn terug. Wederom sprak het slachtoffer met de vrouw die uiterst vriendelijk en behulpzaam klonk. Ditmaal moest hij de pincodes geven van zijn betaalpassen. Hij gaf aan dat hij er geen goed onderbuikgevoel bij had. De vrouw aan de andere kant van de lijn ging sluw te werk en was helaas te overtuigend.
Na de bankgegevens moest de man ook zijn pinpassen in een envelop doen, sieraden en contant geld dat in huis was, veiligstellen voor de bank. Een koerier met een speciale code, zou deze komen ophalen.
Op vrijdag 2 mei kreeg het slachtoffer wederom een sms’je van de zogenaamde bank en werd hij even later gebeld door hen. Het was diezelfde vrouw. Hij moest weer inloggen op de app van zijn bank en verschillende handelingen verrichten. Tijdens het gesprek werd het slachtoffer ge-smst met dreigende berichten over geld dat overgemaakt moest worden. De neppe helpdeskmedewerker kon hem op deze manier nog sterker overtuigen dat het maar goed was dat hij de alarmlijn heeft gebeld.
Diezelfde dag zijn de betaalpassen van het slachtoffer nog opgehaald door een koerier die de speciale code had. In de periode van 1 mei tot en met 12 mei is er veel geld afgeschreven van de bankrekeningen van het slachtoffer.
De persoon die uiteindelijk geld pint met de gestolen bankpassen staat op beeld. De vraag voor de kijker: herkent u de pinner op de beelden?
Iemand van de bank belt nooit om sieraden, een pinpas of contant geld veilig te stellen. Hang direct op als u gebeld wordt door iemand die zegt van de bank te zijn en vraagt naar uw kostbaarheden. U kunt ook altijd de bank zelf bellen om te controleren of u echt door een bankmedewerker bent gebeld. Komt of staat er een bankmedewerker bij u aan de deur om waardevolle spullen of geld op te halen? Bel dan direct 112.