Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844
HomeGezochtOpsporingsberichtenBankhelpdeskfraude - Beeksestraat - Prinsenbeek

Opsporingsbericht

Bureau Brabant

Bankhelpdeskfraude - Beeksestraat - Prinsenbeek

Weet jij wie de man op de beelden is die in Prinsenbeek in een supermarkt aan de Beeksestraat betaalt met een buitgemaakte pas? Een pinpas van een 82-jarige vrouw uit Breda die op 18 april 2025 werd opgelicht en bang gemaakt door een nep bankmedewerker.

verdachte
Signalement verdachte:
  • Geslacht: man
  • Huidskleur: donker getint
  • Leeftijd: 20-30 jaar
  • Kleding: zwarte pet met wit logo, donker Nike-trainingsjack, donkere joggingsbroek, schoenen, vermoedelijk van New Balance
verdachte

Een vrouw van 82 jaar krijgt ’s middags een telefoontje van een crimineel die zich voordoet als bankmedewerkster. Het verhaal klinkt serieus: er zou een internetvirus actief zijn in haar huis. De vrouw wordt echt bang gemaakt. Zo mag ze geen elektronische apparaten gebruiken, dat zou schadelijk zijn. Ook moet ze een lijst maken van al haar kostbaarheden. Ze zouden vervolgens een collega langs sturen om alle spullen te laten fotograferen. Rond half vier die middag staat er inderdaad een man voor de deur. Het slachtoffer moet alle sieraden, geld en bankpassen in een zak te stoppen. De man zou alles meenemen om zogenaamd te laten scannen en het later weer terugbrengen.

Dat gebeurde niet. Het 82-jarige slachtoffer kreeg nog wel argwaan, maar het was al te laat. Nog voordat de passen geblokkeerd werden, was er mee gepind.

Dit is de man die de politie zoekt, de verdachte. Om bijna tien voor half vijf loopt hij zelfscankassa’s en scant meerdere producten. Hij doet in totaal drie keer een betaling bij dezelfde kassa. Dan kijkt hij om zich heen, pakt een plastic tasje en loopt naar een andere kassa. Even is zijn gezicht goed te zien! Hij houdt de bankpas tegen het apparaat en loopt dan kort daarna de winkel uit.

Neem contact op