Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

Opsporingsbericht

Bureau Rijnmond

Oplichting - Korhaanstraat - Rotterdam

Een vrouw pint ruim 3000 euro van de rekening van een ouder echtpaar op de Slinge in Rotterdam-Zuid. Daarnaast is nog eens 1000 euro van hun creditcard gehaald. De vrouw bedekt haar gezicht, maar misschien dat iemand haar toch herkent aan (de combinatie van) haar postuur, jas, nagels, telefoon en/of paardenstraat. Wie heeft een idee wie deze vrouw is?

pinner
Pinner:
  • Huidskleur: Donker
  • Haarkleur: Zwart, gedragen met een klem
  • Geschatte leeftijd: Circa 25 jaar
  • Geschatte lengte: Circa 1.70m
  • Kleding: Bruine, lange jas met ceintuur, blauwe spijkerbroek, roze vestje, een balaclava en bruine adidasjes

Oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers beginnen vaak met paniek zaaien. Ze maken hun slachtoffers zo bang en overstuur dat logisch nadenken moeilijk wordt en als mensen radeloos zijn, bieden ze (zogenaamd) een helpende hand. Slachtoffers zijn bang en overdonderd en volgen daarom de instructies van degene die hen zegt te helpen. Zo ook in dit geval. |

Het begon met een telefoontje van de bank. De meneer aan de telefoon stelde zich netjes voor en zei dat hij een medewerker was van de ABN AMRO. Hij vertelde dat er was geprobeerd om 1400 euro van de gezamenlijke rekening over te boeken naar Duitsland. De zogenaamde bankmedewerker vroeg of dit klopte. Het slachtoffer gaf aan dat dat niet klopte en de zogenaamde bankmedewerker stelde de man gerust dat hij het ongedaan zou maken. Daar had hij alleen wel wat gegevens voor nodig. Eerst vroeg hij alleen om de pasnummers zodat hij ze kon blokkeren.

Langzaam winnen deze oplichters het vertrouwen van hun slachtoffers. Ze hangen vaak uren met ze aan de lijn. Ze hebben ook allerlei trucjes met codes. Ze sturen dan iemand langs de deur die diezelfde code heeft, zodat mensen daaraan kunnen herkennen dat ze het kunnen vertrouwen. Maar alles met die codes is natuurlijk afgesproken werk van deze oplichters. Bankmedewerkers zullen nooit aan de deur komen om pinpassen en pincodes op te halen. In dit geval had de oplichter ook de truc met de code gebruikt. Om kwart voor tien stond er een dame voor de deur die het slachtoffer de afgesproken code liet zien.

Kort nadat de vrouw weer weg was, vermoedelijk een half uurtje later ongeveer, werd het echtpaar gebeld door de fraudedesk van de ABN AMRO. De echte bank dit keer. Zij vertelden dat er fraude was gepleegd en dat er geld was gepind op de Slinge en bij de Albert Heijn op de Slinge. Er is voor ruim 3000 euro gepind én nog eens 1000 euro van de creditcard afgehaald. Op de camerabeelden was te zien dat de vrouw met donker lang haar een sjaal om haar hoofd en gezicht had gedaan.

Wie herkent deze dame aan de hand van haar kleding?