Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

Oplichting met digitaal betaalmiddel in Helmond en Sint Oedenrode

Deze jonge vrouw werkte afgelopen maart mee aan de oplichting van tenminste twee slachtoffers, in Helmond en Sint-Oedenrode, waarbij criminelen totaal zo’n 16.000 euro buitmaakten. Bekijk haar eens goed en deel je tips als je weet wie zij is.

Verdachte bij GWK
Verdachte oplichting met digitaal betaalmiddel:
  • Geslacht: vrouw
  • Leeftijd: 20-25 jaar
  • Huidskleur: licht getind
  • Postuur: slank
  • Haardracht: lang, krullen, rode highlights
  • Kleding: zwarte strakke broek, lichtroze shirt
  • Schoenen: zwart/witte Adidas sneakers
  • Bijzonderheden: beige handtas

Uiteraard deden we al op andere manieren onderzoek naar haar identiteit, maar helaas zonder succes. Maar ze staat zo goed op beeld, dat ze wel herkend moet worden. De vrouw op de beelden neemt met de bankgegevens van de slachtoffers, op de digitale bankpas van haar eigen telefoon, geld op. En ze koopt er spullen mee, onder andere bij een juwelier. Criminelen gebruiken verschillende en steeds betere manieren om aan die bankgegevens te komen, bijvoorbeeld door Phishing of via Marktplaatsfraude. Dat lijkt in deze zaken ook het geval te zijn geweest.

Misbruik bankgegevens

De vrouw zien we op beelden bij een GWK-kantoor in Eindhoven, waar ze geld opneemt met de bankgegevens van één van de slachtoffers. Op andere beelden zien we de vrouw op een supermarkt in Eindhoven inlopen, waar ze de bankgegevens van het tweede slachtoffer gebruikt voor betalingen. Ook is ze te zien als ze die dag het geld van het slachtoffer gebruikt om een duur sieraad mee te kopen bij een juwelier

Beige handtas

Een slanke, lichtgetinte jonge vrouw met een lang krullend haar. Daarin heeft ze rode highlights. Zij heeft steeds een beige handtas bij zich en op alle beelden draagt ze een strakke, zwarte broek en zwart/witte Adidas sneakers.

Criminele organisatie

De kans dat deze vrouw onderdeel uitmaakt van een grotere criminele organisatie, is natuurlijk erg groot. En door haar te vinden kunnen we misschien ook bij de mensen achter de schermen komen. Dit soort groeperingen bestelen met hun oplichterspraktijken elke dag opnieuw veel mensen van hun geld.

Wees alert

Wees digitaal alert, want het zijn echt niet alleen maar hoogbejaarde mensen die van dit soort vormen van oplichting slachtoffer worden. Dat was ook hier niet het geval.

Tips

Ken of herken je de vrouw op de beelden of weet je waar we haar kunnen vinden? Deel je informatie dan via het tipformulier op de website of de Opsporingstiplijn, 0800-6070. Zonder je naam te zeggen kun je tips doorgeven aan Meld Misdaad Anoniem, 0800-7000. Je blijft dan gegarandeerd onbekend.