Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844
HomeNieuwsTwee verdachten aangehouden na bankhelpdeskfraude

Twee verdachten aangehouden na bankhelpdeskfraude

Zondag 14 december werden twee verdachten aangehouden nadat zij zich voordeden als medewerker van de bank en zo een 78-jarige man uit Staphorst oplichtten. De politie doet verder onderzoek naar hun betrokkenheid en de werkwijze van deze verdachten.

babbeltruc, diefstal uit woning, sieraden, geld, afleiden, Foto: Korpsmedia politie

Het slachtoffer werd gebeld door de zogenaamde bankmedewerkers. Ze vertelden een verhaal over een mogelijke inbraak en vroegen naar sieraden en contant geld. De familie vertrouwde het niet en schakelde de politie in. Al snel bleek het te gaan om oplichting. Toen de zogenaamde bankmedewerker bij het slachtoffer aan de deur kwam werd hij aangehouden als verdachte. Het gaat om een minderjarige jongen. In de omgeving werd kort daarna een tweede verdachte aangehouden, een man van 28 jaar uit Assen. Beide verdachten zitten op dit moment nog vast.

Babbeltrucs

Babbeltrucs zijn smoesjes waarmee criminelen mensen proberen op te lichten. De oplichters ogen vaak betrouwbaar. Ze bellen op, komen aan de deur of spreken mensen aan op straat met een mooie smoes. Vervolgens stelen zij geld en andere waardevolle bezittingen. In sommige gevallen gebeurt dit in combinatie met bedreiging en/of geweld. De oplichters doen zich soms ook voor als meteropnemer, reparateur of politieagent. Of ze zeggen bijvoorbeeld dat ze van de bank zijn of van de thuiszorg.

Is het oké? Check het via 112!

Wil iemand waardevolle spullen bij u komen ophalen? Dan is dit waarschijnlijk een oplichter. Medewerkers van de bank of de politie komen nooit aan de deur om uw geld, passen met pincodes en waardevolle spullen (zoals sieraden) op te halen. Daarom is altijd het advies om 112 te bellen bij deze verdachte situaties.

Afbeelding ter illustratie

2025602779 SG

Hoort bij onderwerp