Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844
HomeNieuwsBezetters universiteitsgebouw Utrecht

Bezetters universiteitsgebouw Utrecht

Een pand van de Universiteit Utrecht aan het Janskerkhof is vanaf dinsdag 3 juni ingenomen door een groep actievoerders. De Universiteit Utrecht heeft aangifte gedaan van de bezetting, er is sprake van lokaalvredebreuk. Op deze pagina verschijnen de laatste updates over de bezetting.

3 juni

De Universiteit Utrecht heeft in de avond aangifte gedaan van de bezetting, er is sprake van lokaalvredebreuk.

4 juni

07.10 uur: De Universiteit Utrecht vordert op dit moment de bezetters om het pand zelfstandig en vrijwillig te verlaten. Dit zogenoemde ‘vorderen’ is een standaardprocedure.

07.20 uur: Er is voor de tweede keer gevorderd door de Universiteit Utrecht om het pand zelfstandig en vrijwillig te verlaten.

07.55 uur: De actievoerders zijn zelfstandig weggegaan. De Universiteit betreedt samen met de politie het pand om de situatie te checken en vast te leggen.

09.30 uur: Het gebouw is helemaal gecheckt door de universiteit, samen met de politie. Alle actievoerders zijn weg. Dit is het laatste bericht over deze bezetting.