Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

Persoon overleden na ernstig ongeval met politieauto

Op zondag 1 februari heeft er op de N31 bij Leeuwarden een ernstig ongeval plaatsgevonden. Een persoon kwam om het leven na een aanrijding met een politieauto.

MDNA-logopopmouw

Het ongeval vond rond 4:45 uur plaats op de N31 bij Leeuwarden. Hierbij waren een persoon en een politieauto van de Eenheid Noord-Nederland betrokken. Voorlopige bevindingen van het onderzoek van de Rijksrecherche zijn dat de betrokken agenten geen verdachten zijn in het onderzoek.

Het verdere onderzoek naar de toedracht van het ongeval wordt gedaan door de VOA (Verkeersongevallenanalyse) van de Eenheid Oost-Nederland.

Aanvulling maandag 2 februari 2026
Uit de voorlopige bevindingen van het onderzoek is gebleken dat de agenten het ongeval niet konden voorkomen omdat het slachtoffer onverwachts de rijbaan opliep. Zij zijn daarom ook niet aangemerkt als verdachte. Dat betekent dat de technische bevindingen uit het VOA-onderzoek alleen gedeeld zullen worden met de nabestaanden van het slachtoffer.