Bij spoed: 112
Geen spoed: 0900-8844

Politie houdt verdachte aan voor openbreken bestelbus Zwaag

De politie heeft een verdachte aangehouden na een inbraak in een bestelbus aan de Akkerwinde in Zwaag.

Zichtbare schade bij de bedrijfsauto

Politie houdt verdachte aan na openbreken bestelbus in Zwaag
De politie heeft in de nacht van zondag 12 juli een verdachte aangehouden na een inbraak in een bestelbus aan de Akkerwinde in Zwaag.

Oplettende getuige
Rond 03.47 uur ontving de politie een melding van een mogelijke auto-inbraak. Een oplettende getuige hoorde geluiden die leken op het openbreken van een voertuig. Op de betreffende parkeerplaats stonden meerdere bestelbussen geparkeerd.

Aanhouding na vluchtpoging
Agenten gingen direct ter plaatse en zagen bij de parkeerplaats een persoon met het opgegeven signalement die er op een fiets vandoor ging toen de politie arriveerde. Na een korte vluchtpoging is de verdachte aangehouden. De 40-jarige man uit Hoorn zit nog vast. 

Gereedschap en inbrekerswerktuigen in beslag
Bij de verdachte werden gereedschap en vermoedelijke inbrekerswerktuigen aangetroffen. Deze zijn door de politie in beslag genomen. Er wordt onderzocht of de verdachte mogelijk betrokken is bij andere inbraken in bedrijfsauto’s.

Schade aan bestelbus
Uit onderzoek bleek dat in de zijkant van een bestelbus een gat was geslepen of gezaagd om toegang tot de laadruimte te krijgen. Dit is te zien op de foto. De eigenaar van het voertuig is hierover geïnformeerd.
Bent u onlangs slachtoffer geworden van een inbraak in uw bedrijfsauto en heeft u hiervan nog geen aangifte gedaan? Doe dit alsnog. Aangiften helpen de politie bij het opsporingsonderzoek en het in kaart brengen van dit soort criminaliteit.

Verdachte situatie? Bel direct 112
Dankzij de snelle melding van een oplettende getuige kon de politie de verdachte op heterdaad aanhouden. Ziet u een (poging tot) inbraak of een andere verdachte situatie waarbij direct politie nodig is? Bel dan onmiddellijk 112.