Verdachte van handel in vuurwerk aangehouden
Een 24-jarige man uit Hoogvliet is vorige week aangehouden op verdenking van handel in vuurwerk. In zijn woning zijn ruim 100 Cobra’s, een tas met mortieren en diverse shells en black thunders

De verdachte is voorgeleid aan de rechter-commissaris en heengezonden, maar blijft wel verdachte in het onderzoek. De politie kwam de man op het spoor door onderzoek naar de handel in vuurwerk.
Verbreding aanpak
Illegaal, zwaar vuurwerk wordt al jaren gebruikt voor aanslagen op woningen. Daarnaast worden de explosieven ook gebruikt voor aanslagen op politie en andere hulpverleners tijdens het werk op straat. Politie en Openbaar Ministerie zetten al jaren in op het terugdringen van explosies. Die aanpak richtte zich vooral op het opsporen, aanhouden en vervolgen van uitvoerders, tussenpersonen en opdrachtgevers van explosies. Dit blijft van groot belang, maar daarnaast is het ook van belang om de beschikbaarheid van het middel waarmee explosies gepleegd worden, het zware, illegale vuurwerk terug te dringen. Daarom zetten politie en OM ook in op handel en opslag van zwaar, illegaal vuurwerk.
Levensgevaarlijk
Illegaal zwaar vuurwerk is geen consumentenvuurwerk, maar explosief materiaal dat bij ondeskundig gebruik of opslag levensgevaarlijke situaties kan veroorzaken. Jaarlijks leidt het tot ernstig letsel, grote schade aan woningen en voertuigen en gevaar voor omwonenden en hulpverleners.
U kunt helpen
De handel in dit vuurwerk vindt vaak plaats buiten het zicht van de overheid, bijvoorbeeld via sociale media, chatdiensten of vanuit woningen, loodsen en garages. Daardoor kunnen onveilige situaties ontstaan in woonwijken. U kunt helpen. Ziet u verdachte situaties? Meld dit bij de politie.