Getuigen gezocht na nieuwe explosie in Bos en Lommer
In de nacht van dinsdag 10 op woensdag 11 maart is een portiek aan de Van Gentstraat in Bos en Lommer voor de tweede keer in korte tijd het doelwit van een explosie. De politie heeft de zaak in onderzoek en zoekt naar getuigen.
Even na 01:15 uur kwam bij de politie de melding binnen dat er een harde knal was gehoord in een portiek aan de Van Gentstraat. Ter plaatse bleek dat er een ontploffing plaats had gevonden, waarna een brand was ontstaan bij de voordeur. De ingeschakelde politie zette uit voorzorg de omgeving ruim af. Experts van de Forensische Opsporing verrichtten sporenonderzoek bij het pand. Bij de explosie raakte niemand gewond.
Een uitgebreide zoekslag in de omgeving leverde helaas nog geen aanhouding(en) op. Wel zouden volgens getuigen twee in het zwart geklede verdachten met jassen van het merk The North Face na de explosie op een scooter zijn gevlucht via de Haarlemmerweg in de richting van de Admiraal de Ruijterweg.
Op 9 maart, iets voor middernacht, vond bij dezelfde portiek ook al een explosie plaats. Op wat roetschade na was er verder geen schade aan het pand. En ook toen was sprake van twee in het zwart geklede verdachten, die na de explosie zouden zijn gevlucht op een scooter. De recherche heeft beide zaken in onderzoek en kijkt ook of ze verband houden met elkaar.
Getuigen
De rechercheurs komen graag met in contact met getuigen. Ook omwonenden met camerabeelden wordt gevraagd om zich te melden. Informatie die het onderzoek kan helpen, is welkom. Heb jij weet van eventuele (criminele) conflicten of heb je in de afgelopen periode verdachte situaties gezien? Deel deze dan met ons via het tipformulier of via 0900-8844. Liever anoniem een melding doen? Dit kan bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.
Explosies
De veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland kent veel incidenten met explosieve voorwerpen. Dat is zorgelijk, want de gevaarsetting voor ondernemers, omwonenden, voorbijgangers én hulpverleners ter plaatse is vanzelfsprekend groot. Zwaar illegaal vuurwerk, jerrycans met brandbaar vloeistof of zelfgemaakte explosieven horen niet thuis in de openbare ruimte - waar volop gewerkt en geleefd wordt - en zorgen voor levensgevaarlijke situaties. Dat moet stoppen. De politie werkt er hard aan om verdachten op te sporen die bij deze vorm van excessief geweld betrokken zijn. Dit heeft al geleid tot meerdere aanhoudingen, veroordelingen en forse gevangenisstraffen. Maar om de daders op te sporen heeft de politie buurtbewoners hard nodig. Zij kennen hun wijk tenslotte het beste. Ook als er iets niet klopt in het straatbeeld, valt dat hen als eerste op. Informatie doorgeven aan de politie is daarom van cruciaal belang.