Anonieme tip leidt naar € 275.000 euro contant en meer dan een miljoen aan crypto. Drietal uit Rotterdam aangehouden.
De politie en de FIOD doorzochten woensdag 25 maart verschillende woningen in Rotterdam. In de woningen lag in totaal € 275.000 aan contant geld en verschillende luxegoederen. Alles is in beslag genomen. Ook is er beslag gelegd op meer dan 1 miljoen aan cryptovaluta. Twee vrouwen en een man zijn aangehouden op verdenking van witwassen.

De politie en de FIOD kwamen het drietal op het spoor door een anonieme tip via Meld Misdaad Anoniem. Na verder onderzoek bleek dat het drietal er een zeer luxe levensstijl op nahield, en dat was niet in lijn met hun inkomsten.
Dit was de aanleiding voor de instap in de twee woningen in Rotterdam-West. In één van de woningen werd ruim € 35.000 euro aan contant geld aangetroffen en veel luxegoederen zoals tassen, kleding en sierraden van de merken Chanel, Louis Vuitton en Yves Saint Laurent. In de andere woning werd € 240.000 contant geld aangetroffen door speurwerk van onder andere geldhond Famke. Ook bleken de verdachten toegang te hebben tot verschillende cryptowallets, met een totaal tegoed van ruim 1 miljoen euro. Het tegoed is bevroren.
De twee vrouwen (77 en 57 jaar) en de man (55) uit Rotterdam worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ook is de onderzoeks-informatie gedeeld met onze samenwerkingspartners.
Meld vermoedens van criminele activiteiten
Valt het je op dat iemand in je omgeving er opeens een luxe levensstijl op nahoudt? Staan er bijvoorbeeld ineens dure auto’s voor de deur, worden er luxe reizen gemaakt of designerkleding gekocht? Dit kán een signaal zijn dat diegene zich bezighoudt met criminele activiteiten. En dat soort signalen ontvangen wij graag. Want we hebben de oren en ogen in de wijk nodig om criminaliteit aan te kunnen pakken. Dus meld je vermoeden!
Dat kan ook altijd anoniem via Meld Misdaad Anoniem. Je gegevens worden dan nergens opgeslagen en we gaan pas met de tip aan de slag als we zeker weten dat het niet herleidbaar is naar de tipgever.
Samenwerkingsverband van politie, FIOD en OM
Het Regionaal Samenwerkingsverband Criminele Geldstromen (RSCG) is een samenwerking tussen de politie eenheid Rotterdam, FIOD en OM. Het RSCG richt zich op de aanpak van criminele geldstromen en structuren waarbinnen we focussen op Crimineel Ondergronds Bankieren en onverklaarbaar vermogen. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de districten en diensten in de eenheid door middel van korte interventies en projectmatige onderzoeken. Zo pakken wij in Rotterdam macht, status en crimineel vermogen af en breken wij criminele structuren.