Alerte melder zorgt voor aanhoudingen nepagenten
Met behulp van een oplettende melder zijn er twee nepagenten aangehouden in Ugchelen. Maandagmiddag 7 september werd er een melding gedaan over een verdacht telefoontje. Er werd gebeld door een privénummer, waarna een vrouwelijke stem zich voorstelde als politieagent. Tijdens dit telefoontje werd er gevraagd naar de hoeveelheid cash en sieraden in huis, ook werden de bankgegevens gevraagd. Dit riep vragen bij de melder van dit incident op, dus werd de echte politie ingeschakeld.

De nepagenten hadden een herkenbare werkwijze. Als eerst werd de melder gebeld, na het stellen van een aantal vragen werd door de nepagent gedeeld dat er een collega aan de deur zou komen met een code. Even later kwam de verdachte aan de deur die zich voordeed als agent. Deze persoon is aangehouden in de woning waar dit zich afspeelde en zijn zogenaamde collega stond om de hoek te wachten in zijn auto. Hij is even later, na een korte achtervolging, aangehouden. De verdachten zijn een 19-jarige man uit Bemmel en een minderjarige jongeman uit Arnhem.
Is het een nepagent, of is het oké? Check het via 112!
De politie zal nooit bellen of aan de deur komen om bijvoorbeeld sieraden, geld of een pinpas op te halen. De politie adviseert om altijd 112 te bellen als er door een (vermoedelijke) oplichter wordt gebeld of als er een (vermoedelijke) oplichter aan de deur staat. De politie kan dan controleren of het gaat om een babbeltruc.